17.04.2019

Zostań gwarkiem i znajdź skarb

Tarnogórska Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w sobotę, 27 kwietnia, na przygodową rodzinną grę miejską “Skarb srebrnego miasta”.

Mogą startować zespoły 2-5-osobowe. Na czas gry ich członkowie staną się gwarkami i będą musieli wypełnić misję Skarbka i odzyskać skarb, czyli błyskające srebrem bryłki, które przed wiekami znalazł na swoim polu chłop Rybka. "Tuż po tym odkryciu pojawił się Skarbnik – duch z podziemi. W zamian za opiekę nad gwarkami wydobywającymi cenne minerały zażądał od chłopa Rybki, by oddał mu cały pierwszy urobek. Oddane bryłki Skarbnik schował w różnych miejscach w mieście. Przez wieki ich nie odnaleziono" – piszą organizatorzy.

Na trasie gry pojawią się m.in. postaci znane z legend i historii Tarnowskich Gór. W zamian za wykonanie zadań gracze otrzymają punkty i srebrne bryłki. Zespoły, które zbiorą ich najwięcej, zostaną zdobywcami skarbu srebrnego miasta i otrzymają nagrody.

Udział w grze jest bezpłatny. Trzeba tylko zarejestrować zespół, w którym przynajmniej jedna osoba musi być pełnoletnia. Można się zapisywać, dzwoniąc pod numer 791-751-721 lub wypełniając i wysyłając formularz przez stronę internetową. Termin upływa 26 kwietnia. Jest też możliwa rejestracja w dniu imprezy, 27 kwietnia od godz. 9 w bibliotece przy ul. Zamkowej. Tyle że wtedy może już nie być miejsc.

Start o godz. 11. Zakończenie, wręczenie nagród i losowanie niespodzianek o godz. 15.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.