•  Uczniowie SMS Radzionków zdobyli w Kozłowie aż dwa medale.
     Uczniowie SMS Radzionków zdobyli w Kozłowie aż dwa medale. Zdjęcia: SMS Radzionków
19.02.2020

Złoto i brąz SMS Radzionków

Uczniowie SMS Radzionków świetnie wypadli na turnieju plażowej piłki nożnej, który odbył się w Kozłowie. Drużyna z rocznika 2006 drugi raz z rzędu wygrała turniej, a koledzy z rocznika 2007, mimo, że konkurowali z starszymi o rok przeciwnikami, wywalczyli III miejsce.

Prawie rok temu w Kozłowie rozpoczęła się przygoda uczniów SMS Radzionków z plażową piłką nożną. Wystąpili wtedy w turnieju Double Cup, w którym gra się na 2 boiskach: ze sztuczną trawą i z piaskiem. Zmagania organizował UKS Milenium Gliwice, który na co dzień trenuje grę na piasku. Turniej zakończył się zwycięstwem radzionkowian, a gospodarze zaprosili ich na czerwcowe mistrzostwa Śląska w tej odmianie piłki nożnej. Tutaj również "Cidry" okazały się najlepsze, zdobywając tytuł mistrzów Śląska.

15 lutego na tegorocznej edycji Double Cup klub z Radzionkowa reprezentowały 2 zespoły: z rocznika 2006 i 2007. W turnieju brało udział w sumie 6 drużyn: dwa zespoły UKS Milenium Gliwice, Promotor Zabrze oraz Górnik Bobrowniki Śląskie. Każdy grał z każdym, zarówno na sztucznej trawie, jak i piasku. – Uczniowie SMS z rocznika 2006 po raz kolejny pokazali, że świetnie czują się na piasku. W całym turnieju przegrali tylko 1 z 10 meczy. Ulegli gospodarzom po pasjonującej grze i wielkich emocjach 2:3. Wygrali pozostałe 9 pojedynków i drugi rok z rzędu triumfowali. Świetny występ zaliczyli również chłopcy z rocznika 2007, którzy grając w kategorii starszych uplasowali się na III miejscu – mówi trener Adam Dyrda.

W najbliższą sobotę, 22 lutego, uczniowie SMS zostali zaproszeni do Kozłowa, aby rozegrać mecz pokazowy podczas Międzynarodowego Turnieju Beach Soccera, a w czerwcu będą bronić tytułu mistrzów Śląska.

Złoci medaliście z Kozłowa: Maciej Kowalczyk, Jakub Segert, Filip Misiak, Dawid Kotara, Paweł Szolc, Kacper Czornik, Maciej Treter, Adam Krysiak, Jakub Burda, trener: Mariusz Malok.

Brązowi medaliści z Kozłowa: Igor Górski, Bartosz Przypaliński, Szymon Stańczyk, Jakub Stańczyk, Jakub Caban, Tomasz Ćwięczek, Dominik Brzezina, Szymon Weiss, Łukasz Korbel, Jakub Kościański, Harald Mueller, Cezary Wroniszewski, Bartosz Zejer, Filip Bogacki, trener: Adam Dyrda

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.