28.02.2020

Zrobiła zakupy za 90 zł, grozi jej 10 lat

Policjanci z Radzionkowa zatrzymali 71-letnią mieszkankę Bytomia. Seniorka jest podejrzana o przywłaszczenie zagubionej karty płatniczej, którą płaciła za zakupy. Grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

21 lutego pracownica jednego z marketów znajdujących się w Radzionkowie zgubiła kartę płatniczą. Kobieta zorientowała się dopiero, kiedy dostała powiadomienie, że właśnie zapłaciła kartą za zakupy w sklepie znajdującym się w Bytomiu. 40-latka z Zabrza natychmiast skontaktowała się z bankiem i zablokowała kartę. Potem pojechała do marketu, w którym pracuje i po obejrzeniu nagrania z monitoringu zauważyła, że jej karta wpadła w ręce starszej kobiety. 

Pokrzywdzona zawiadomiła policję. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Radzionkowie. Jak ustalili, amatorka cudzych pieniędzy płaciła kartą zbliżeniowo. Poniżej kwoty 50 zł nie trzeba używać PIN-u. Karty użyła dwa razy, robiąc zakupy na kwotę ok. 90 złotych. Wczoraj 71-latka wróciła do marketu w Radzionkowie i robiła zakupy. Została rozpoznana przez personel sklepu i zatrzymana przez policjantów.

Bytomianka  usłyszała zarzuty przywłaszczenia oraz posłużenia się cudzą kartą płatniczą. Podejrzana przyznała się do nich i złożyła wyjaśnienia. Kartę znalazła przy kasie obok terminala płatniczego więc od razu zapłaciła nią za swoje zakupy. Drugi raz zapłaciła kartą kilkanaście minut później w innym sklepie, a potem wyrzuciła kartę do kosza. Podejrzana wyraziła skruchę, jednak za popełnione czyny grozi jej do 10 lat więzienia.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.