•  
      Fot. Pixabay
10.10.2018

ZUS ostrzega przed oszustami

Zaległe składki - to temat maili, które wysyłają oszuści, żeby wyciągnąć dane z komputerów klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Jako nadawca maila wpisany jest ZUS. W treści jest prośba o potwierdzenie odebrania wiadomości. - Klienci, którzy dostali takie wiadomości zwrócili uwagę na nieprawidłowy adres mailowy ZUS-u – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Rzeczniczka przypomina, że ZUS nie wysyła do klientów korespondencji mailowej. Kontakt elektroniczny ze strony Zakładu możliwy jest jedynie w sytuacji, gdy klient posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i wyraził na to zgodę. - Ostrzegamy, by w żadnym przypadku nie odpowiadać na maile, które teoretycznie pochodzą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ani nie otwierać załączników. Korespondencja tego typu ma bowiem najczęściej na celu zainfekowanie komputera lub uzyskanie dostępu do danych wrażliwych, które zapisane są w jego pamięci - mówi Kopczyńska.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można się kontaktować z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej: 22-560-16-00. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.