blog
nowe wpisy
07-Styczeń-2020 (16.14), autor: Jan Drechsler

#25328. 4 skocznie

​Cztery skocznie: dwie w Niemczech i dwie w Austrii, a należało oddać w konkursach 8 dobrych skoków narciarskich żeby zdobyć pierwsze miejsce, wygrać Turniej Czterech Skoczni i przejść w glorii do historii narciarstwa klasycznego. To właśnie dokonał Dawid Kubacki.

Kiedyś pisałem więcej w moim dzienniku blogiem zwanym o wyczynach skoczków. Obecnie mniej, a właściwie w tym sezonie wcale nie wspominałem nawet o kolejnych konkursach. Nie przestałem się pasjonować, dalej uważam tych sportowców za ludzi niecodziennej odwagi i umiejętności. Nie mam czasu? E…! Chyba nie, zwykle nigdy nie wpatrywałem się w przebieg zawodów, ale jedynie kątem oka śledziłem, co się dzieje, a w odpowiednim momencie skupiałem uwagę na danym, interesującym mnie zawodniku, na uzyskanej odległości i na stylu.

Dlaczego w tym sezonie nie oglądam? Nie wiem, nie, bo nie. Być może z podobnego powodu, jak niektórzy zasłużeni skoczkowie teraz uzyskują gorsze wyniki. Nie zniechęcili się, w jakiejś formie są, ale nie skaczą dobrze, bo nie. I już! Nie wszystko trzeba przecież tłumaczyć, są sprawy oczywiste, choć niewytłumaczalne.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.