blog
nowe wpisy
18-Czerwiec-2019 (16.43), autor: Jan Drechsler

#22398. Akt odwagi

​Nie wiem, czy jest się czym chwalić, bo dla wielu sprawa okaże się absurdem. Po kilkudniowym zmaganiu się z lękiem, a przede wszystkim mając dość stałego i dokuczliwego bólu, udałem się do sąsiadki - dentystki. Poprzednia moja wizyta w takim gabinecie była w 1978 roku. Zębów leczyć nie musiałem, bo miałem zdrowe i mocne, łatwo policzyć, że bez stomatologa poradziłem sobie przez 41 lat.

Pamiętam, że owego roku też długo zastanawiałem się, bo co tu dużo ukrywać, nie lubiłem nigdy grzebania w zębach. Dodatkowo oczekiwanie w kolejce napawało mnie złymi odczuciami. Aparatura z tamtych lat była prymitywna, a lekarze dentyści nieugięci w dążeniu do efektu terapeutycznego. Czasem w poczekalni słychać było pojękiwania dochodzące z gabinetu pomieszane z odgłosami wyjącej wiertarki.

Dzisiaj po tym nie ma śladu, Znieczulenie odczuwam do teraz, czyli od ponad godziny. Jestem zadowolony i nie powiem czy z tego powodu, że ząb mnie nie boli, czy dlatego, że przełamałem opór wewnętrzny. Może jedno i drugie?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.