blog
nowe wpisy
07-Lipiec-2018 (18.49), autor: Jan Drechsler

#17542. Arbuz

​Pogoda iście letnia, coś jeść trzeba, na mięsiwa i tłustości ochoty nie ma. Wyjście jest jedno i nie powiem, że złe. Przemodelować dietę na owoce i warzywa.

Jedną z wielu możliwości zaspokojenia głodu, a do tego i łaknienia, jest wszędobylski w sklepach arbuz. W naszym domu idzie jak woda z nieszczelnego kranu, rzecz nawet można o arbuzowej diecie.

Z tym pokaźnym owocem wiąże się jedna z wielu moich życiowych przygód. Nie, nie! Nie dostałem arbuzem w głowę, co poprzestawiało mi klepki. Te klepki musiałem już mieć poprzestawiane, kiedy w drugiej połowie lat sześćdziesiątych nabawiłem się niestrawności po zjedzeniu olbrzymiego arbuza. Leżałem dwa dni jak skóra z diabła, nie mam pojęcia, dlaczego tak się stało, gdyż mam żołądek strusi, mało mi zaszkodzi. A wtedy zaszkodziło i nabrałem takiego wstrętu, że nie tknąłem się tej soczystej czerwieni w zielonej skórze przez kilkadziesiąt lat.

Teraz jem, ale zawsze krojąc arbuza mam przed oczyma przypadek z prehistorii moich apetytów.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.