blog
nowe wpisy
11-Styczeń-2020 (15.17), autor: Jan Drechsler

#25392. Archiwista

​Lubię kryminały i to w różnej postaci… Nie! No z pewnością nie w realiach jako główny bohater, pomijam tę formę akcji zbrodni, kradzieży, oszustwa i innych bezprawnych czynów. Książka, film, słuchowisko są niezłym relaksem, czasami nawet źródłem inspiracji. Dobrze jest zatopić się w fabułę i szyć elementy do szopek, czasem nawet pisząc coś, kątem oka i ucha obserwuję niecne uczynki na ekranie. Czytać też lubię, zwłaszcza kryminalną klasykę, bo to i sensacja z klasą, i język przedni, i bohaterowie wyraziści.

Nie o upodobaniach chciałem pisać...

TVP ma nowy serial kryminalny zatytułowany “Archiwista”, wczoraj puszczali pierwszy odcinek, ale ja dzięki vod.tvp.pl obejrzałem go już wcześniej. Dzisiaj natomiast zaliczyłem drugą część opowieści o archiwiście z żyrardowskiej policji i jego młodej współpracownicy. W mojej opinii, niezły serial, obejrzeć można, ale mlaskać z zachwytu nie będę. Wciąga, przynajmniej na razie, chociaż dziwić może, dlaczego tak proste sprawy nie zostały wyjaśnione.

Inną kwestią jest muzyka. W pewnym momencie wyłapałem motyw z filmu “Posłaniec”. Ten obraz należy do moich ulubionych z różnych względów, ale muzyka jest tam przecudna i niezwykle czytelna z akcją. Nie ma się czemu dziwić, bo skomponował ją Michel Legrand. Słynny motyw muzyczny wyraźnie słyszalny jest w “Archiwiście” od 30 minuty pierwszego odcinka i 38 drugiego. Teraz czekam na kolejne odcinki… A może o to chodziło, żeby przyciągnąć ciekawskich, podobnych do mnie?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.