blog
nowe wpisy
04-Lipiec-2019 (17.20), autor: Jan Drechsler

#22653. Autko

Wychodziłem już z Salonu Prasowego, byłem na etapie:

- Do widzenia!

Kiedy wpadła mi w oko sterta miniaturowych autek. Ożyła tęsknota za nowym pojazdem, to już chyba jest obsesja (nic z tego póki stare jeździ poprawnie!) Przypomniałem sobie, że w latach młodości dostałem od babci z Londynu trzy miniatury, byłem strasznie z nich dumny, a koledzy jak mi zazdrościli! Teraz moi wnukowie mają tych autek całe kartony, bawią się nimi i wcale nie oszczędzają lakieru na karoseriach.

Jedna refleksja przebiegła mi przez mózgowie. Czy posiadanie setek miniaturowych aut, których przed laty nie było w Polsce, jest miarą wolności i otwartości na świat? Podobnie jak możliwość jechania gdziekolwiek nie jest prawdziwą wolnością, a chwalenie przemian w Europie Środkowej pod kątem turystycznym jest nieporozumieniem. Prawdziwa wolność, to wolność sumienia, wewnętrzna niezależność od tyranii.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.