blog
nowe wpisy
04-Grudzień-2018 (18.53), autor: Jan Drechsler

#19695. Barbórka

​Z datami jest u mnie na bakier, po przebudzeniu rzadko kiedy patrzę na kalendarz. Ważniejszy wydaje mi się być zegarek, bo mniej mnie interesuje data, raczej trzymam się układu tygodniowego. Dlatego jadąc do pracy, dopiero na Rojcy uprzytomniłem sobie jakie dzisiaj jest święto, a to za sprawą górniczych muzykantów skradających się w ciemnościach.

Radzionków był kiedyś ważnym miejscem dla górników, a to za sprawą kopalni, która mieściła się na Buchaczu. Teraz pozostały wspomnienia, Mini Skansen Górniczy i barbórkowe tradycje. Jednak nie skończyło się kopanie. Jest rozkopana ul. Nałkowskiej, w pewnym momencie był nawet zupełnie nieprzejezdna, bo ją remontują.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.