blog
nowe wpisy
03-Grudzień-2018 (20.30), autor: Jan Drechsler

#19679. Barter

​Kilka tygodni temu jeden z moich przyjaciół z lat odległych, studenckich poprosił mnie o przesłanie płyt z oratoriów. Spakowałem paczkę, dodałem drukowane libretta i przesyłka poszła do Oleśnicy. Zapytał mnie, ile ma zapłacić, co spowodowało moją reakcję w formie gwałtownego wybuchu śmiechu. Dla mnie to bagatela, lecz on chciał się zrewanżować w formie barteru.

Dzisiaj odebrałem na poczcie przesyłkę poleconą, która jest niejako formą barteru za moje płyty. Zawierała książkę Wojciecha Zaleskiego “Dzieje górnictwa i hutnictwa na Górnym Śląsku do roku 1806”. Pozycja ciekawa, sporo informacji. Oczywistym jest, że nie przeczytałem jej całej dzisiaj, bo stron ma sporo, a poza tym mam jeszcze inne sprawy na głowie i nie tylko w niej.

Na pierwszy rzut oka wiele wiadomości nie będzie dla mnie tajemnicą... a może się mylę, może znajdę opis ciekawych faktów, które związane się z Górnym Śląskiem ogólnie, a szczególnie z Tarnowskimi Górami.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.