blog
nowe wpisy
12-Lipiec-2019 (19.42), autor: Jan Drechsler

#22749. Budzik

Przed laty był centralnym punktem pomiaru czasu w domu. Sporych rozmiarów, tykający tak głośno, że wydawało się jakoby miał wpływ na dźwięki naczyń w kuchennym kredensie. Budzika nie wolno było nam, dzieciom nawet dotknąć. Zawsze wieczorem nakręcał go ojciec i stawiał przy swoim łóżku. Nie musiał tego robić, żeby wstać przed 5:00 godziną, ale na wszelki wypadek, gdyby sen był mocniejszy.

Dziwactwo budzikowe odziedziczyłem po ojcu, kiedy tylko wyrwałem się z domu, zawsze w miejscu zamieszkania czuwał nocą przy mojej głowie życzliwy odmierzacz czasu. Współcześnie budzik stał się przedmiotem archaicznym, zastąpił go wielofunkcyjny aparat telefoniczny. Mnie budzić nie trzeba, wstaję wcześnie, ale kiedy muszę stawić się obowiązkowo w pracy o świcie, wolę nastawić alarm, nawet na kilka terminów.

Dzisiaj rozmawiałem w pracy o dosyć ważnych sprawach, kiedy zjawił się pomocnik mojego interlokutora.

- Telefon ci dzwoni!

- To dobrze, on po to jest - padła odpowiedź.

- Idź odbierz, bo ktoś chce z tobą rozmawiać.

- Ja teraz rozmawiam z panem doktorem, nie mogę mówić z dwoma naraz.

- A może to nie jest telefon, ale budzik. Dochodzi 15:00, za chwilę koniec dniówki, pewnie pan sobie budzenie nastawił - powiedziałem.

- Ha, ha!

- To nie jest śmieszne, ale chwalebne, że nie che pan sobie nadgodzin pisać.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.