blog
nowe wpisy
08-Kwiecień-2019 (18.47), autor: Jan Drechsler

#21348. Ciepło się zrobiło

​Kwiecień właśnie przeplata trochę lata. Ciepło się zrobiło, ale nie wiem, czy dla każdego temperatury powietrza dzisiejszego dnia są odpowiednio wysokie, żeby je tak określić. Przysłówek ten stanowi abstrakcję, która w pewnym przedziale zaczyna konkretyzować się. Mnie jest ciepło nawet w pomieszczeniach tak klimatyzowanych, że inne osoby zmuszone są zakładać grubą odzież. Natomiast jeśli temperatura staje się wyższa niż 24ºC, to nawet zmarzluchom jest ciepło, a nawet gorąco.

Zostawmy na boku teoretyzowania na tematy termiczne, cieszmy się wiosną i jej rozmaitymi urokami dodatkowymi. W sensie urbanistycznym piękno pojawia się na skwerach, na pojedynczo stojących drzewach i krzewach oraz ogródkach. Zrobiło się ciepło, wydłużone operowanie promieni słonecznych sprawiło, że zieleń strzeliła całą gamą odcieni. Ten kolor jest symbolem spokoju, kojarzy się z wolną drogą, ruchem. Teoretyzowanie na temat spokoju w powiązaniu z ruchem zostawiłbym też na boku. Przynajmniej w obecnej sytuacji w kraju.

Zresztą aspekt podziwiania życia w mieście nie zawsze musi mieć odcienie pozytywne. Zwłaszcza kiedy stoi się samochodem w środku miasta i czeka na łaskawość kierującego ruchem. Ciepło się zrobiło, wyjechały na ulice ekipy naprawiające nawierzchnie wygryzione przez zimę. Szlag człowieka wtedy trafia, zieleń staje się denerwująca, ale po jakimś czasie kiełkuje rozsądek. Dzisiaj były utrudnienia, które w efekcie dadzą możliwość bezpiecznego poruszania się po ulicy. Zawsze jest iskierka nadziei na przyszłość, na ciepło nie tylko powietrza, lecz także uczuć międzyludzkich.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.