blog
nowe wpisy
14-Wrzesień-2018 (20.24), autor: Jan Drechsler

#18493. Ciąg dalszy

​Wczorajsza krótka notka na blogu będzie miała ciąg dalszy. Muszę się wypowiedzieć na temat idiotyzmu w ruchu drogowym. Nie dlatego, że już nic kompletnie istotnego nie dzieje się w moim otoczeniu, ale tak jakoś się składa. Dlaczego?

Słyszałem w radiu, że władze zabierają się do wprowadzenia przepisów normujących między innymi odległości między jadącymi autami. Jeden z redaktorów zastanawia się, kto będzie pilnował, żeby ten odstęp był utrzymywany. No nie! Spadam z krzesła. Jak to kto? Kierowcy! Przede wszystkim uczący jazdy instruktorzy powinni wpoić kursantom.

W mentalności społeczeństwa utarło się, że przepisy są stanowione, żeby je pomijać. Należy wreszcie nauczyć się poszanowania porządku, a nie buńczucznie nakłaniać do ślepego nieposłuszeństwa. Jeśli mam sporo uwag do prowadzonych lekcje jazdy, to nie z powodu awersji do instruktorów, ale do skutków, jakie oni sprawiają na drogach wypuszczając niedouczonych kierowców.

Przykład z moich Zbrosławic. Jadę od centrum do domu, z naprzeciwka widzę sunące dwa uprzywilejowane pojazdy. Wszyscy ustępują miejsca, tylko nie furgon jadący bezpośrednio przed nimi. Kiedy w końcu zorientował się, kto mu jedzie na zderzaku, zatrzymał się równolegle ze mną blokując przejazd strażakom. Można się załamać, dlaczego niektórzy nie używają mózgu?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.