blog
nowe wpisy
11-Październik-2019 (18.54), autor: Jan Drechsler

#24069. Cisza przed burzą

​Na razie jest jeszcze burza przed ciszą, za kilka godzin oficjalne tuby kampanii wyborczej zamkną usta aż do 21:00 w niedzielę. Myśleć można sobie, rozmawiać też, ale agitować, to już wcale. Mnie podoba się bardzo cisza wyborcza, bo w mediach zaczyna być normalnie, tylko atmosfera jest jakby napęczniała propagandą.

Zanim nastanie cisza przed burzą, przed wybuchem entuzjazmu wygranych i skrywaną lamentacją pokonanych, czytam kolejny raz wypowiedzi dziwnie natchnionych. Dziwnie, bo wyrzucają z siebie pragnienie zwycięstwa demokracji, ale jakiejś pokracznej, która ma ich zniekształcony wymiar i sens. Twierdzą, że demokracja będzie wtedy, kiedy oni wygrają. Nie kochani, demokracja jest już, bo mamy wybory, w których brać udział może każdy upoważniony przez konstytucję. Oczywiście konstytucję czytaną dosłownie, nie wyrywkowo. Konstytucję, której słowa są przez natchnionych czytane opacznie i bez zrozumienia całości ustawy zasadniczej, konstytucję służącą do wycierania ust z tłustej nieprawdy.

Zanim nastanie cisza przed burzą chciałbym jeszcze poruszyć sprawę związaną z niby rozdawnictwem pieniędzy. Gdzie uczyli się ekonomii ci, którzy sieją rozpacz, że władza rozdaje ich pieniądze? Pieniądze nie są własnością poszczególnych posiadaczy, obywatel ma jedynie prawo do uzyskanej wartości. Pieniądz jest emitowany przez rząd i puszczony w obieg jako ekwiwalent wartości towaru w każdej jego formie. To my podatkami płacimy za możliwość korzystania z pieniądza. Jeśli ktoś jest innego zdania, to niech spróbuje nie płacić podatku. Oczywiście są takie osoby, ale robią to nielegalnie i napiętnowani bywają najczęściej przez tych, którzy w żałości oddają Cesarzowi to, co cesarskie.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.