blog
nowe wpisy
12-Październik-2019 (11.29), autor: Jan Drechsler

#24070. Cisza w ciszy…

...a nieraz głos niedouczonego mądrego inaczej. Ja korzystam z ciszy i w niej zatopiony czytam, ale pod wpływem lektury nie jestem przekonany, czy należy milczeć. “Pilecki śladami mojego taty” jest to rozmowa Mirosława Krzyszkowskiego i Bogdana Wasztyla z Andrzejem Pileckim. Nie zabrałem się do niej dzisiaj, czytam od kilku dni. Napisane lekko o bardzo ciężkich sprawach, grzechach rodzącej się władzy ludowej.

Z tym rodzeniem trochę przesadziłem, poniosło mnie echo wpajanej narracji. Ta władza się nie rodziła, ale napadła Polskę i świadomie zaczynała niszczyć wartości, co do których można mieć różny pogląd, za wyjątkiem katowskiego.

Czytam kolejną pozycję o rotmistrzu Witoldzie Pileckim i nabieram pewności, że nie należy cicho czytać, ale twardo działać. Dlatego czytam, żeby nie wypowiadać się o sprawach niewiadomych. Już taką mam naturę, że zanim się wypowiem, sprawdzę w fachowej literaturze. Tego nauczyła mnie szkoła podstawowa i szereg innych szkół oraz podstawowe wychowanie w kulturze poszanowania drugiego człowieka.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.