blog
nowe wpisy
09-Kwiecień-2019 (14.30), autor: Jan Drechsler

#21361. Co ja mam zrobić?

​Nagonka opętanych prawdopodobnie i szukających rozgłosu mediów doprowadziła do niezrozumiałej reakcji władz Unii Europejskie w kontekście higieny żywności pochodzenia zwierzęcego w Polsce. Powinienem napisać poprawnie kierownictwa UE, bo książęta europejscy mieli być po to, żeby sterować działaniami krajów członkowskich, a nie udawać dzierżymordów. Ale to taka tylko dygresja.

Faktem jest, że nieprawidłowości były, lecz tego typu sprawy załatwia się na własnym podwórku, co inne kraje robią i to częściej niż my. Powiedzmy, że sprawa nagannej mikrobiologii w eksporcie do Czech jest już sprawą unijną, więc dobrze, że kierownictwo Unii sprawdziło jak jest faktycznie.

Dodam, zaakcentuję nawet, że stało się fantastycznie z tym donosem. Inspektorzy pooglądali, zapoznali się z dokumentacją i stwierdzili, że wcale nie jest źle. Orzekli jednoznacznie co jest naganne. Otóż polscy inspektorzy zarabiają zbyt mało w porównaniu do koleżanek i kolegów po fachu w innych krajach.

Ja sobie tego nie wymyśliłem, nie wyssałem z palca. Nigdy nie płakałem nad własnym losem i niedolą weterynaryjnej braci. Orzeczenie o niedowartościowaniu przyszło ze strony głównych sił kierujących Unią Europejską. Dodam jeszcze, że takiej nagonki graniczącej z mobbingiem nie zaznałem nigdy jak za czasów władzy teraźniejszej opozycji. Nawet w komunie, kiedy SB nasyłało na mnie kontrole inspekcji wojewódzkiej, nie żyłem w takim stresie. Nawarstwienie biurokracji, nakaz bezsensownego przepisywania dokumentów przypominało czasy sprzed wynalazku Gutenberga.

Mógłbym wypisywać więcej “osiągnięć” z zakresu inspekcji z minionych lat, ale nie o to mi chodzi. Kiełkuje jednak pytanie, czy i ja… czy i my lekarze weterynarii mamy zastrajkować? Chyba tak, skoro konieczność podwyżki nie leżu u podstaw widzimisię związkowca, ale sugerują to decyzyjne organa ukochanej Unii Europejskiej.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.