blog
nowe wpisy
10-Styczeń-2020 (20.02), autor: Jan Drechsler

#25388. Coś nie tak?

​Można mój komentarz potraktować jak wyśmiewanie się z opozycji parlamentarnej, ale wcale tak nie jest. Przemawia przeze mnie troska o kształt działalności sejmu. Doszło do tego, że grupa przeciwników jakiejś ustawy nie potrafiła zmobilizować szeregów i pokazać partii rządzącej, że myślą i działają. Chociaż sukces był w zasięgu ręki, to ręka okazała się przykrótka. Wybrzydzać i pluć z mównicy potrafi wielu, ale kiedy przychodzi do konkretów, jakoś luft uchodzi.

W tym momencie rodzi się pytanie nie tylko o skuteczność działania opozycji, ale o poziom świadomości posłów. Dochodzę do wniosku, że im po prostu daleko wisi cokolwiek. Wystarczy pyskówka, a fiasko działania tłumaczą potem pokrętnie w mediach publicznych. Jeśli w polskiej demokracji jest coś nie tak, to z pewnością dlatego, że wybierani są celebryci, a nie osoby odpowiedzialnie nastawieni. Czy taka jest strategia opozycji, żeby nie robić zbyt wiele, a potem jeździć i skarżyć się na brak praworządności?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.