blog
nowe wpisy
05-Luty-2020 (18.05), autor: Jan Drechsler

#25748. Czas przemian

​Historia świata, a w niej ułamek przecież istnienia ludzkości, to czas przemian. Wszechświat istnieje dzięki dynamice, przeobrażeniom, a nieraz postawieniu czegoś na głowie. Tyle tytułem wstępu.

Mnie teraz chodzi o konkretną przemianę, a mianowicie o sens wyrazu “nieparlamentarny”. Ja zawsze przypuszczałem, że chodzi tu o paskudne wyrażanie się, przeklinanie. Inaczej mówiąc nieparlamentarnie jest w moim pojęciu eufemizmem przeklinania. Czas przemian pokazał, że to, co paskudne w wypowiedziach jest właśnie parlamentarne. Co się zmieniło, ludzie? A może kultura wybrańców?

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.