blog
nowe wpisy
02-Grudzień-2019 (20.43), autor: Jan Drechsler

#24897. Czterdzieści

​Nie jest to jakaś cyfra magiczna, ani też niedorobiona liczba 44 z mickiewiczowskich Dziadów. Tyle właśnie dzisiaj moich szopek zawiozłem do Muzeum Powstań Śląskich. Jak to wszystko umieściłem w fiacie, tego pojąć nie mogę. Wprawdzie kiedy kupowaliśmy auto, sprzedawca zachwalał, że ma bardzo pojemy bagażnik, nawet powiedział, że zmieszczą się dwie teściowe. O szopkach nic nie wspomniał, bo właściwie dlaczego? Ja mogłem się spamiętać i zapytać o ten ważny szczegół, ale obawiam się, że nie dostałbym jednoznacznej odpowiedzi.

Zdradzę jeszcze, że nie wszystkie weszły do bagażnika, część podróżowała na tylnym siedzeniu, a dwie obok mnie. Pocieszające jest, że bez problemów manewrowałem kierownicą, biegi też jakoś zmieniałem bez dewastacji łokciem szopki, która mościła się na przednim siedzeniu. Będę mógł na przyszły rok dorobić kilka szopek i sięgnąć poziomu mickiewiczowskich 44.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.