blog
nowe wpisy
07-Styczeń-2019 (22.06), autor: Jan Drechsler

#20068. Czy jest to ważne?

​Dzisiaj rankiem, takim wczesnym, ciemnym, prawie nocnym jeszcze zerknąłem na termometr i z niedowierzania przetarłem oczy. Za oknem było - 13 stopni. Oczywiście, że tyle było mrozu, nikt mi do okna 13 stopni nie przystawił! Ta wiadomość nie zmroziła mnie, codziennie jestem świadomy daty i bardziej zdziwił bym się, gdyby było 13 z plusem. Takie wskazanie na termometrze jest ważną wiadomością, bo chociaż zmarzluchem nie jestem, to jednak nie lubię mrozić sobie uszu. Czapkę założyłem prawdziwie zimową i nie tylko z powodu bocznych żagli, ale o łepetynę trzeba dbać. Nie pozwolę sobie na luksus migreny, są ciekawsze metody smakowania życia arystokracji.

Mało ważne jest natomiast, czy u kogoś w mieście albo wsi było więcej czy mniej mrozu. No chyba, że jest to wartość grubo przekraczająca - 20.

Najważniejsze jest, że zima nareszcie jest zimowa, a nie nijaka. Trochę śniegu i chłodu nie dosyć, że uczyni odpowiedni nastrój, to jeszcze poprawi krążenie. Ostatnie stwierdzenia dodaję dla przeciwników zimna, dla tych niewierzących, że w ciepełku rozwijają się wszelakie choróbska.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.