blog
nowe wpisy
05-Sierpień-2017 (20.41), autor: Jan Drechsler

#12427. Daty

Mam trudności z zapamiętaniem dat, a właściwie zupełnie nie mam głowy do cyferek. Jest to w pewnym stopniu sprzeczne do tego, że mam spore pojęcie teoretyczne w naukach ścisłych. Skutek jest taki, że zapomniałem wczoraj o dwóch ważnych okazjach.

Pierwsze było związane z moją osobą. Były moje imieniny i gdyby nie moja żona i siostry, pewnie bym o tym nie pamiętał. Imieniny moje zwykle skłaniają do refleksji, do zastanowienia się nad sobą i porównania do życia patrona. Jan Maria Vianney, proboszcz z Ars był ciekawą postacią i chociaż nijak do niego nie jestem podobny, to cenię pracę i jestem pełen zachwytu czytając o jego sukcesach.

Wczoraj także była rocznica śmierci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Nie mam zamiaru pisać o jego twórczości, bo nie dorosłem do tego. Łza w oku się kręci, kiedy czytam wypowiedzi niektórych niby poważnych dziennikarzy, a w rzeczywistości żałosnych populistów piszących w negatywnych odcieniach o powstaniu warszawskim. Jeśli ktoś chce twierdzić, że ten wolnościowy zryw był nikomu niepotrzebny, nich się najpierw zastanowi, komu potrzebna była agresja na Polskę 01.09.39 r. i 17.09.39 r. Potem może pluć jadem.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.