blog
nowe wpisy
08-Marzec-2018 (20.24), autor: Jan Drechsler

#15801. Dekomunizacja

​Zabieg jest konieczny, oczywiście robiony w sposób rozumny, bez nienawiści, ale z logiką kart historii. Mam tu na myśli dekomunizację w pojęciu poważnym, doprowadzającą likwidacji gloryfikacji ludzi i faktów, którzy nie zasłużyli sobie na zbytnie chwalenie’

Jest jeszcze w moim pojęciu inny rodzaj zapomnienia o urokach PRL-u, bardziej miękki i strawny dla wszystkich. Przykładowo dzisiejszy Dzień Kobiet wcale nie musi się kojarzyć z doktryną socjalistyczną minionych lat. Możemy z tej okazji zrobić miłą uroczystość bez przesadnej gloryfikacji, ale z podkreśleniem uroków płci pięknej. Płeć jest bez ideologii, istnieje poza partiami politycznymi, poza światopoglądami. Uszanujmy jej właściwości i zróbmy porządek w głowach stale dyktujących postępowanie pod wpływem błędnych zaszłości.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.