blog
nowe wpisy
14-Styczeń-2020 (19.25), autor: Jan Drechsler

#25437. Depopulacja

​W dzisiejszym GWARKU jest artykuł na temat statystyki mieszkańców w Tarnowskich Górach. Okazuje się, że więcej ludzi umiera, niż przychodzi na świat, ale ilość tarnogórzan rośnie dzięki osobom, które przeprowadziły się do nowych domów. Stan ten nie był dla mnie zaskoczeniem, nie dlatego, że sam te statystyki ustawiam. Dowiedziałem się w ubiegłym tygodniu od redaktora naczelnego, bo wspólnie ustalamy, co ukaże się w ramach komiksu o Starce Marice.

Zastanawiam się jak sprawa ludności wygląda w Zbrosławicach, nie w gminie, ale w naszym sołectwie. Domów przybywa, zwiększa się ilość osób, których nie poznaję jako autochtonów, których twarze są mi znane. Kiedy robi się zakupy, przed marketem staje wiele samochodów z rejestracjami innymi niż STA. Prawdopodobnie są to mieszkańcy, którzy nie zameldowali się jeszcze w gminie, bo nie wierzę, że przyjeżdżają z innych miejscowości do sklepu. Ciekawi mnie faktyczna populacja Zbrosławic, nie urzędowa.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.