blog
nowe wpisy
11-Sierpień-2019 (16.41), autor: Jan Drechsler

#23145. Do Katowic!

Kończąc weekend wybraliśmy sposób na spędzenie niedzielnego wieczoru. Wybieramy się do Katowic na widowisko historyczno-muzyczne poświęcone 100 rocznicy wybuchu pierwszego powstania śląskiego. “W dziewiętnastym roczku, w tym wielkim powstaniu…” tak zatytułowany jest spektakl. Rozpoczyna się o godzinie 19:00 w Archikatedrze Chrystusa Króla.

Dla mnie obecność obowiązkowa, trochę dla celów szkoleniowych, ale przede wszystkim jest to konieczność zamanifestowania poglądu dotyczącego przynależności terytorialnej Śląska w kilku aspektach. Nie mam zamiaru obecnie wypowiadać się na tematy dotyczące historii, socjologii i gospodarki. Zbyt wiele ostatnio zajmowałem się problemem i wiem, że zbyt mało zajmowali się tymi sprawami niektórzy z moich ziomków…

Przerywam wywody, dodam tylko, że od jakiegoś czasu twierdzę, że najważniejszą władzą trzymającą naród w jedności jest kultura. Pojadę do Katowic sprawdzić, czy i w przypadku polecanego spektaklu jest to silna władza.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.