blog
nowe wpisy
13-Październik-2017 (20.03), autor: Jan Drechsler

#13426. Doczekałem się

Tytuł nie ma nic wspólnego z wczorajszym wpisem o marzeniu. Weekendu doczekałem się, co było wiadome, choć wcale nie takie pewne (memento mori!). Pomijając skrajności egzystencji na tym świecie, to nie ode mnie zależało, że w końcu tygodnia będę miał nieco luzu. Kalendarz dyktuje pewien rytm biologiczny, rodzinny i towarzyski.

Doczekałem się momentu, kiedy księżna małżonka oddali się na spotkanie w ramach święta ludzi związanych z edukacją. Ledwo zniknął mi z oczu jej cudowny pojazd, zabrałem się do pracy, która w jej obecności mogłaby wzbudzić nieco emocji na styku sprzecznych poglądów. Wszystko zaplanowałem po to, żeby mieć nieco satysfakcji bez narażania Agnieszki na dyskomfort. Idę do sedna, bo owijam w bawełnę coś, co raczej potrzebuje bardziej szczelnego opakowania. Zabrałem się do kiszenia czerwonej kapusty, którą kupiłem w postaci poszatkowanej dzisiaj na targu.

Wiem, że nie byłoby ze strony Agnieszki sprzeciwu, lecz raczej drwina z moich planów, bo…

- Komu to jest potrzebne? Przecież zawsze można kupić kapustę kiszoną w potrzebnej ilości - takie jest jej zdanie. - Nie wiem dlaczego upierasz się przy swoim i robisz bałagan w kuchni.

Moja opinia jest podobna, ale co się ma, to się ma! Poza tym ukiszona modra kapusta jest rzadkością w sklepach, a ja mam taką zachciankę i zrealizowałem ją. Wiem, że będzie smakować wyśmienicie, chociażby z tego powodu, że zakazany owoc smakuje lepiej.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.