blog
nowe wpisy
19-Wrzesień-2015 (16.51), autor: Jan Drechsler

#3588. DRAMATALIA

Zaczynają się “DRAMATALIA”, święto Zbrosławic, coś w zamian gminnych dożynek. Słusznie, bo tradycje dożynkowe w niektórych miejscowościach są nieco naciągane. Teraźniejsza produkcja rolna nie jest dominującym elementem życia wsi, przynajmniej takich jak nasza. Gospodarczo ma znaczenie, ale społecznie mniej i to zdecydowanie mniej.

Zbrosławickie władze wybrnęły z problemu bardzo dobrze, bo DRAMATALIA są połączeniem dziękczynienia i radości z plonów oraz gminnym świętem z wieloma innymi podtekstami.

Też poniekąd biorę udział w występach. Marysia, a właściwie już Maria Wylężek wraz z zespołem pod kierunkiem Michała Malickiego będzie dzisiaj o 19:00 śpiewała piosenki z moimi tekstami. Jestem bardzo ciekaw, jak to wyjdzie, bo nie słyszałem ich na próbach. Bardziej jestem zaangażowany w realizację “Ballady…”. Z przyjemnością udam się na widownię, jest sobota, czas na relaks.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.