blog
nowe wpisy
19-Październik-2019 (21.16), autor: Jan Drechsler

#24199. Dwie rocznice

Pierwsza rocznica, to miła, rodzinna okazja. Urodziny Magdy, ani mi się wierzyć nie chce, że to tyle już lat temu. Kiedy chłopcy dowiedzieli się, że będą mieć siostrę, zrobili nietęgi miny. Tak był tylko wtedy, bo później życie rodzinne potoczyło się normalnie i chwalić Boga, jest tak do teraz.

Na dzisiejszej imprezie w Psarach było sporo śmiechu, radości i krzyków. Kiedyś prorokowałem, że wyobrażam sobie rodzinne spotkania z całą czwórką rozrabiaków jako jeden wielki harmider. Nie było źle, wręcz fantastycznie. Do trójki starszych dołączyła Basia i wcale nie miała zamiaru grać podrzędnej roli.

Druga rocznica, to smutny i tragiczny moment PRL-u. Zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki wstrząsnęło w 1984 roku całą Polską. Bestialstwo bez wytłumaczenia. Naczytałem się o całej historii, oj naczytałem! Powodem było pisanie libretta do “Ballady o ks. Jerzym Popiełuszce”. Wystawiliśmy utwór w Górsku, w 2015 roku. ​

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.