blog
nowe wpisy
26-Marzec-2020 (20.21), autor: Jan Drechsler

#26492. Dzienniczek Kwarant Anny 13

​“Dłuży się czas w narodowym areszcie. Mnie nie dłuży się, ale jest wielu znajomych, którzy ciężko odczuwają zakaz wychodzenia. Niektórym znudziły się nawet portale społecznościowe, zwłaszcza, że momentami informacje przekazywane pocztą pantoflową nijak się mają do rzeczywistości. O tym już w Dzienniczku było i nie ma powodu, żeby powracać do spraw z poziomu chodnika.

Z nudów można pobawić się kartami i to na różny sposób. Ułożenie pasjansa jest możliwie w komputerze przecież, ale polecam tradycyjne karty. W brydża zagrać się nie da, bo tu potrzebna jest czwórka graczy. Nawet ten tak zwany “z dziadkiem” wymaga trzech osób. Podobnie skat, tutaj też ilość osób jest niezgodna z zalecaniami. Zresztą każda gra w najmniejszym chociaż zespole, a nie z domownikiem wskazana nie jest.

Zagrać można korespondencyjnie w szachy. Dawniej ruchy przekazywało się listownie, z pomocą internetu taki pojedynek nie będzie się ciągnął miesiącami.”

Ja poza pracą zawodową i twórczą, poza sporadycznymi momentami zabijania czasu pasjansami, robię zakupy. Tak przy okazji powrotu z pracy. Dzisiaj miałem zamiar kupić płyn do dezynfekcji na stacji paliw. Niewiele się zastanawiałem, bo były już ostatnie pojemniki. Na innych nie było wcale, więc wziąłem ten, chociaż niezbyt mi odpowiadał. Nie, nie smakowo! Takich trunków nie piję. Była na nich kiepska instrukcja stosowania. Zaraza zarazą, ale nie mam ochoty po ustaniu nieszczęścia wpakować się w dermatologiczne tarapaty.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.