blog
nowe wpisy
10-Listopad-2017 (19.28), autor: Jan Drechsler

#13863. Flaga i grabie

​W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości wypada wywiesić flagę. Zrobiłem to późnym popołudniem.

Już latem, kiedy został przykręcony nowy uchwyt, przypuszczałem, że będą niejakie problemy z wywieszaniem. Dlaczego? Jestem człowiekiem, który bez zająknięcia powinien na początku mszy wypowiadać słowa, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową i zaniedbaniem. Zwłaszcza tym ostatnim sporo! Jednym nie grzeszę, mianowicie wzrostem.

Dlatego miałem problem w umocowaniu flagi. Nawet drabina okazała się zbyt niska. Najpierw pomyślałem, że uda się operacja przy użyciu sekatora z bardzo długimi ramionami. Zastosowałem go w roli szczypiec. Niestety nie udało się, gdybym miał jakieś 5-10 cm więcej…

Myślałem chwilę i doszedłem do wniosku, że wetknę styl między zęby grabi. Udało się, flaga wisi. Teraz już wiem po jakiego diabła grabie stoją w garażu.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.