blog
nowe wpisy
08-Wrzesień-2017 (17.55), autor: Jan Drechsler

#12920. G jak…

Gwarki, tak! Jednak nie mogę nie wspomnieć o grzybach. Bardziej może o grzybiarzach, bo widziałem ich wysyp w lasach lublinieckich. Jadąc do Kalet przez Tworóg widziałem całe stada samochodów i grupki ludzi włóczące się między drzewami. Też jestem amatorem grzybów, ale w ich ostatecznej formie. Zbierać nie lubię, bo nie potrafię. Najczęściej depczę jadalne, a widzę takie, których dziki nawet nie ruszą.

Oczywiście G jak Gwarki. Święto tarnogórskie, niby takie jak festyn w każdym innym mieście, ale przecież znacznie odmienne. Bywały lepsze i gorsze, bywały niewypały, które nazwać ktoś może eksperymentem, ale zawsze charakter miały odrębny niż gdzieś indziej.

G jak gorąco. Miałem dobrego nosa, że wczoraj zrobiłem próbę ogrzewania. Dzisiaj wróciło lato, świeci słońce, widocznie też wybiera się do miasta na imprezę. W przebraniu Księżyca zapewne, wkrótce zrobi się ciemno.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.