blog
nowe wpisy
05-Czerwiec-2019 (17.47), autor: Jan Drechsler

#22217. Gdzieś blisko pod ręką

​Nie chcę tego nazywać niepotrzebną biurokracją, wiem, że należy sporządzać dokumentację, która naoczni miesięczne dokonania. To zrozumienie konieczności wcale nie zmieni mojego niechętnego podejścia do wypełniania druczków, zbierania podpisów uwierzytelniających. Narzekam sobie, ale powinienem bić się obiema pięściami w klatkę piersiową mrucząc:

- Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa!

Tak! Jestem leniem biurokratycznym i uważam niesłusznie, że można otrzymywać wynagrodzenie tylko na podstawie ustnego stwierdzenia, że wykonało się pracę zleconą. W sumie taki rutyniarz jak ja wcale nie musi męczyć się wiele, bo zrobienie raportów to w rzeczywistości pikuś! Najlepiej najpierw wszystko wyliczyć na brudno, a potem tylko przenieś liczby w gotowe ramki wydrukowane na kartkach…

I tu zaczął się rodzić problem, bo chcąc wyliczenia przepisać, należy te kartki mieć. Ja nie miałem, ale przecież były cały czas pod ręką! Niedawno sam zrobiłem porządek w pracowni i wiem, że były. Cóż z tego, że były, skro ich nie znalazłem. Przeszukałem wszystkie możliwe teczki z zawartością wszelakiej twórczości, a jest tego ogrom makulatury. Dla jasności faktu dodam, że przeszperałem archiwum 4 razy. Bez efektu. Wyjście było jedno, należało o poranku odwiedzić centralę i pobrać nowe kwitki.

- Niech się pan nie przejmuje, tak nieraz bywa, że to, czego się szuka jest gdzieś blisko pod ręką - stwierdziła pani Ania wręczając mi pliczek ciepłych kartek prosto z kserokopiarki.

W tym momencie doznałem olśnienia. Przecież przegrzebałem wszystkie papierzyska, a nie zajrzałem do mojej torby podręcznej, z którą się nie rozstaję... Tu można stwierdzić bez skrępowania, jaki ze mnie jest… Wszystkie drwiny zniosę z podniesionym czołem, bo przede wszystkim należy mieć nieco rozumu gdzieś blisko pod ręką, jeśli się go nie ma w głowie.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.