blog
nowe wpisy
04-Grudzień-2019 (20.44), autor: Jan Drechsler

#24914. Górnicze święto

​Uroczystości barbórkowe nabierają charakteru oktawy. Zaczęły się w ostatnim dniu listopada, a potrwają do niedzieli, to tyle, co jest mi wiadome. W ten dzień pański właśnie odbędą się uroczystości w Tarnowskich Górach. I pięknie, kopalń funkcjonujących nie ma już w pobliżu, ale zakłady współpracujące są, no i górników też się kilku znajdzie.

Dzisiaj, czyli w konkretnie barbórkowy dzień byłem w Jaworznie na akademii, którą organizowała spółka TAURON Wydobycie. Padło wiele słów krzepiących brać górniczą, stwierdzeń opartych na konkretach ekonomicznych i na tendencjach gospodarczo politycznych. Warto posłuchać głosu fachowców w dziedzinie kopalnictwa, a nie wydumanych opowieści laików szkolących się na medialnych “wykładach” celebrytów.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.