blog
nowe wpisy
25-Czerwiec-2019 (17.20), autor: Jan Drechsler

#22509. I po wszystkim!

​Nic tak nie cieszy, jak przełamanie własnych słabości i lęków. W moim przypadku sprawa może wydawać się groteskowa dla obserwatora z zewnątrz, dla kogoś, kto mnie nie zna. Ja naprawdę boję się wizyty u dentysty! Fobia to jakaś jest niczym nie uzasadniona, może tylko wspomnieniami z dzieciństwa, kiedy to straszony byłem przez starszego brata.

Po ubiegłotygodniowym bohaterskim przekroczeniu progu gabinetu dentystycznego diagnoza była prosta - trzeba usunąć ostatnią ósemkę w żuchwie po lewej stronie. Musiałem przedtem zrobić rtg, bo zachodziła obawa, że ząb jest patologicznie osadzony w dziąśle. Dzisiaj miałem się go pozbyć, dłużej nie można było faszerować się przeciwbólowymi truciznami.

Teraz jest już po wszystkim, czuję ulgę fizyczną i psychiczną. Nie wiem, czy wyleczyłem dentystyczną fobię. Chyba tak, bo umówiłem się na kolejną wizytę. Rwać niczego nie będę, ale czas zapełnić ubytki, żebym jeszcze kilka lat mógł gryźć swoimi zębami. Gryźć pokarmy, oczywiście mam na myśli. bo kąsać psychicznie i tak będę, gdyby nawet wszystkie dziąsła miał łyse!

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.