blog
nowe wpisy
15-Październik-2018 (21.58), autor: Jan Drechsler

#18984. Jak najdalej od smutku

​Nie ma powodów do psucia sobie nastroju. Jesień mamy wyjątkowo piękną i niech taka zostanie do zimy. Zima piękna być nie musi, osobiście nie marzę o zaspach śnieżnych i lodowiskach. Trochę mrozu mi wystarczy.

A zresztą, co ja się myślami przenoszę w miesięczne odległości, jeśli chcę istnieć z dala od smutku, nie powinienem zaprzątać sobie myśli niedaleką wprawdzie przyszłością, ale mogącą być przykrą.

Dystans do minorowej aury psychicznej może skrócić zmiana czasu. Podobno ostatni raz będziemy przesuwać zegary. Za to nie ostatni raz nastąpi zmiana czasu na przełomie grudnia i stycznia. Wczoraj tłumaczyłem to kuzynce, ale ona nie chciała wierzyć, a to przecież następuje corocznie. Kiedy przychodzi Nowy Rok zmieniamy czas o rok i nikomu to nie przeszkadza, wręcz wszyscy się cieszą, niektórzy nawet idą na bale. Za to jedna godzina przeszkadza wszystkim.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.