blog
nowe wpisy
10-Grudzień-2019 (22.24), autor: Jan Drechsler

#25013. Jakby mądrzejszy

​Ale czy faktycznie i do końca? Od miesiąca próbuję pozbyć się dolegliwości stawowych z miernymi efektami. Niech nikt nie myśli, że to w związku ze zbliżającymi się świętami penetruję okoliczne stawy kłusując na karpie. Chodzi o stawy jako części ciała, czyli połączenia kostne. Kilka dobrych lat temu (dobrych, bo bezbolesnych) wylizałem się z ustawicznego strzykania w kolanach. Sposób był prosty, skuteczny i nie wiem dlaczego odstawiłem go w tym roku.

Może jakieś ukryte myśli masochistyczne? Może, bo jak wytłumaczyć niechęć do pozbycia się bólu? Rozsądek jednak zwyciężył i terapię zacząłem w sobotę. Już dzisiaj są znaczące efekty, jakby mądrzejszy mogę się cieszyć, że… wcale nie jestem zaślepiony poradami i sugestiami ludzi, którzy dobrze mi życząc, mają mniejsze doświadczenie ze zwalczaniem kontuzji układu kostnego.

Jaki to sposób na dobre funkcjonowanie stawów? Nie zdradzę, lecz w kwestii stawów mogę tylko tyle powiedzieć, że… kupiłem tuszki karpia na święta. Zaprawionego odpowiednio za moment włożę do zamrażarki. Od kilku lat nie kupuję żywego, bo rytuał z uśmiercaniem i czyszczeniem w chłodzie i wodzie zawsze źle wpływał na stawy dłoni.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.