blog
nowe wpisy
12-Grudzień-2018 (19.39), autor: Jan Drechsler

#19776. Jarmarki

​Stały się barwnym elementem przedświątecznych przygotowań. Niegdyś rzadkość, teraz organizowane są prawie we wszystkich gminach i miastach. Bardzo często połączone z występami, które w moim mniemaniu (nie tylko zresztą moim) odbiegają od kultury tradycyjnej chrześcijańskiej, ale z drugiej strony patrząc wpisują się w radość oczekiwania na Boże Narodzenie. Jest to wyraz nowego, posoborowego spojrzenia na Adwent, mniej tu postnej pokuty, a więcej nadziei na lepsze jutro.

Poza całą ideologią, piękną sprawą jest możliwość kupienia czegoś niecodziennego, jakiś ręcznie robiony drobiazg. Jarmark przedświąteczny jest także miejscem spotkań osób znajomych, których nieraz całe lata nie widziało się.

Tak jest oczywiście u nas, w Polsce, by my jesteśmy zacofani. Nie to, co przykładowo taki światowy Strasburg… Włos na głowie staje dęba, trzeba być zwyrodnialcem, żeby urządzać takie jatki.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.