blog
nowe wpisy
03-Marzec-2018 (21.52), autor: numer 16

#15716. kalendarz….

przywiozlem sobie polski kalendarz z pobytu z polski….jest absolutnie fantastyczny, ma do wgladu 3 miesiace jednorazowo i przesuwane “okienko” z aktualna data dnia…nie widzialem takowego w usa. poza tym ma na kazdy dzien wypisane imieniny….czego tutaj nie ma. kupilem go w carrefour.

przesuwajac dzisiaj “okienko” na 3-ciego marca, to imieniny miesiaca, a poza tym imieniny kunegundy…

niezwykle to imie przynajmniej dla mnie, a okazalo sie ze, te imiona to ponad tysiac lat temu byly popularne bardzo….kunegund bylo od groma, swietych, i nie tylko az do naszych czasow w polsce. nigdy nie spotkalem osoby o tym imieniu. jakos wydawalo mi sie nie normalne. moze to nie pasowalo do komunistycznych czasow. bez google to wszystko by mi zabralo chyba tydzien.

a przy okazji to dowiedzialem sie ze, w polsce jednak nastapi zmiana czasu 25 marca na czas letni w zwiazku z naleznoscia polski do eu. w usa to stanie sie 11 marca…

to tyle, mkk.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.