blog
nowe wpisy
14-Kwiecień-2019 (06.43), autor: Jan Drechsler

#21443. Kierunek Wrocław

​Popijam strzemiennego, to znaczy strzemienną kawę i za godzinę wyruszamy do Wrocławia. Temat wyprawy przede wszystkim judaistyczny. Trochę się pokrywa z dzisiejszą okazją Niedzieli Palmowej, z tą różnicą, że nie te osoby, nie Jerozolima, ale Synagoga Pod Białym Bocianem przy ulicy Włodkowica i oczywiście nie osiołek, ale wynajęty busik.

Synagoga jest jednym z obiektów sakralnych w tak zwanej Dzielnicy Czterech Świątyń. Prócz niej w pobliżu stoi katolicki kościół p.w. św. Antoniego, kościół ewangelicko-augsbueski Opatrzności Bożej oraz sobór Narodzenia Przenajświętszej Bogarodzicy.

Program jest zdecydowanie bardziej bogaty, ale ja uboższy w czas, żeby wszystko opisać.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.