blog
nowe wpisy
01-Grudzień-2018 (22.17), autor: Jan Drechsler

#19649. Klimat dla kilmatu

​Powinienem zatytułować: “Klimat, czyli Katowice na niebiesko”. Wczoraj przejeżdżaliśmy przez stolicę naszego województwa i w oczy rzuciła się ilość policyjnej ochrony w centrum. Powszechnie wiadomo, że to z powodu przygotowań do rozpoczynającego się jutro szczytu klimatycznego ONZ.

Zagadnienia dotyczące warunków środowiskowych są z jednej strony proste, bo chcemy żyć na Ziemi, która ma odpowiednie parametry do egzystencji w zdrowiu fizycznym i psychicznym. Z drugiej strony podchodząc do tematu, nie możemy zapomnieć o globalizacji, produkcji dóbr i kształtowaniu otoczenia ułatwiającego funkcjonowanie cywilizacji. W tym momencie należy przypomnieć słowa Jahwe z Księgi Rodzaju. Stwórca pozwolił ludziom Ziemię robić sobie poddaną, ale nie zatrutą.

Temat klimatu rozpatrując z pozycji różnych ideologii nie natkniemy się na chęci dewastacji. Luka pomiędzy zasadami, a realiami stanowi przestrzeń będącą wysypiskiem śmieci. Patrząc na policyjne patrole doszedłem do wniosku, że gdyby klimat był tak strzeżony, jak uczestnicy CPO24, nie byłyby potrzebne tego typu konferencje.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.