blog
nowe wpisy
06-Wrzesień-2018 (18.16), autor: Jan Drechsler

#18370. Kościół nowocześnie

​Bryła Bazyliki Mariackiej w Neviges robi wrażenie swą nowoczesnością, chociaż kościół budowany był w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia. Pomieścić może 6000 osób i jest po katedrze w Kolonii drugą co wielkości świątynią w archidiecezji.

Inny niż tradycyjnie nam znany sposób użytkowania budowli sakralnej stanowi City Kirche w Wuppertalu. Jest to kościół ewangelicki reformowany. Kalwini urządzili w przedsionku kawiarnię, a nawa główna i prezbiterium może służyć równocześnie jako miejsce nabożeństw lub sala koncertowa. Całość wygląda nowocześnie i praktycznie. Nie mam zamiaru silić się na komentarze, bo jestem tutaj gościem, a poza tym każdy ma prawo do kultu w takiej formie, która mu odpowiada i pozwala umacniać się w człowieczeństwie.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.