blog
nowe wpisy
03-Kwiecień-2016 (21.15), autor: Jan Drechsler

#5545. Koncert

​Dałem się namówić i nie żałuję. Dzisiaj rozpoczął się cykl imprez pod wspólną nazwą Koncerty Organowe w Konwikcie. To już siódmy raz w każdą pierwszą niedzielę miesiąca od kwietnia do sierpnia będą odbywać się koncerty w kościele p.w. Matki Boskiej Królowej Pokoju. Koncepcja jest bardzo słuszna i trafiona, czego dowodem była ilość publiczności.

Grał Jan Bakszczanin, który urodził się w Astrachaniu, a w Warszawie ukończył Akademią Muzyczną. Słuchaliśmy utworów Dietricha Buxtehudego, Georga Böhma Jana Sebastiana Bacha, Louisa Clrérambaulta, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Mariana Sawy.

Szkoda tylko, że w kościele było zimniej, niż na zewnątrz, no i w ławkach trudno wysiedzieć, zwłaszcza kiedy przed koncertem uczestniczyło się w niedzielnej mszy. Nie można mieć wszystkiego. Muzyka łagodzi obyczaje, ale nie zmiękcza drewna.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.