blog
nowe wpisy
22-Październik-2019 (15.08), autor: Jan Drechsler

#24234. KONSTYTUCJA

Dowiedziałem się o poranku z radia, że dzisiaj mamy DZIEŃ CAPS LOCKA, czyli inaczej mówiąc święto krzyczących w internecie. Dlatego pozwoliłem sobie na wykrzyczenie w tytule.

Od pewnego czasu z przymrużeniem oka patrzę na wszelkiego rodzaju cyrki z powoływaniem się na konstytucję, które sprowadzają się do opowiadania tego, czego w tym najważniejszym akcie prawnym RP nie ma. Często się też zdarza, że przeinaczany jest sens treści, ale to jest właśnie jedna z wad obowiązującej konstytucji. Zawsze twierdziłem, że KONSTYTUCJA RP powinna być zrozumiała przez szarego obywatela, a nie interpretowana przez wybitnych i wybitnych inaczej konstytucjonalistów.

Wykrzyczałem tytuł albowiem podnoszą się głosy o rzekomej nielegalności ostatniego posiedzenia parlamentu. Dlatego, jako szary obywatel, nie słuchając wybitnych inaczej, zajrzałem do odpowiednich artykułów i co znalazłem? A to:

Art. 98. 1. Sejm i Senat są wybierane na czteroletnie kadencje. Kadencje Sejmu

i Senatu rozpoczynają się z dniem zebrania się Sejmu na pierwsze posiedzenie i
trwają do dnia poprzedzającego dzień zebrania się Sejmu następnej kadencji.

Oczywiście, że wybitni inaczej zaraz powiedzą, ale…! A ja odpowiem - ale weźcie się w końcu do roboty, bo stałe biadolenie jest już niestrawne. Jak widać, nie piszę o pieprzeniu, bo ta przyprawa poprawia strawność.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.