blog
nowe wpisy
22-Sierpień-2019 (17.49), autor: Jan Drechsler

#23285. Kontrakt

​Kiedy 39 lat temu byliśmy zamawiać ślub kościelny, ojciec proboszcz (ojciec, bo ślub mieliśmy u dominikanów we Wrocławiu) na moje słowa, że ślub cywilny mamy 22 sierpnia powiedział:

- To nie jest żaden ślub, to jest zwykły kontrakt.

Ideologicznie zgodzić się z nim mogłem wtenczas i teraz też. Zawsze nurtuje mnie problem z tym związany, którego nie kryję i często powtarzam swoje wątpliwości. Jeśli ślub cywilny jest od strony religijnej jakimś zwykłym kontraktem, to dlaczego po rozwodzie małżonkowie stają się grzesznikami odsuniętymi nieco od życia w kościelnych układach? Niewiernych małżonków rozgrzesza się w sekundzie, a z rozwodników robi się złoczyńców.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.