blog
nowe wpisy
21-Wrzesień-2018 (19.55), autor: Jan Drechsler

#18606. Korek

​Po 16-tej, a może bardziej przed 17-tą na pas od strony Parku Wodnego w kierunku Częstochowy zapchany był samochodami. Jechałem w odwrotnym kierunku i widziałem długiego tasiemca, który ruszał się z prędkością zbliżoną do 0 km/godz. Tylko współczuć zmęczonym, nierzadko spoconym kierowcom, bo temperatura powierza była wysoka, a nie wszyscy mają klimatyzację. Przydałoby się poszerzenie jezdni, bo droga budowana była pod potrzeby wizjonerskie socjalizmu. Nawet nie śmieję się z tego, bo należy błogosławić Obwodnicę, że w ogóle jest, ale momentami średnio spełnia swe zadanie. Mowa była kiedyś o ruchu pobocznym, chciano kierować niektóre samochody na drogi lokalne. Ta koncepcja jest nieco realizowana, ale przede wszystkim przez kierowców znających topografię Tarnowskich Gór.

A może by tak zrobić drugą obwodnicę albo zrealizować to, co od dawna jest planowane, ale odwagi brakuje i… pieniędzy. Ten ostatni szczegół definitywnie korkuje każdą inicjatywę.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.