blog
nowe wpisy
01-Wrzesień-2019 (19.08), autor: Jan Drechsler

#23403. Koszęcin

​Grupa WYCIECZKOWA wybrała się dzisiaj do Koszęcina. Można w tym miejscu wpisać cytat z Wesela St. Wyspiańskiego: “...Niech na całym świecie wojna, byle…” itd. Pierwszy dzień września zwykle nie przywołuje wesołych wspomnień z historii Polski, ale wybraliśmy żeby zatopić się w artystycznych klimatach regionalnych.

Wizyta w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca “ŚLĄSK” była doskonałą odskocznią od złych wydarzeń sprzed lat. Uczestnictwo w lekcji tańca ludowego początkowo było dla mnie czymś nie do przebycia. W trakcie zajęć okazało się, że jest fantastycznie, a układ choreograficzny wydający się piekielnie trudny, był do opanowania. Oczywiście, wiadomo na jakim poziomie!

Całkiem dobrze wypadliśmy na lekcji śpiewu. Była ona pomieszaniem prezentacji historii zespołu, z widowiskiem humorystycznym przeplatanym naszymi popisami wokalnymi. Śpiewaliśmy chóralnie najbardziej popularne piosenki śląskie, które wchodzą w skład repertuaru “ŚLĄSKA”

Następnie zwiedziliśmy wnętrza pałacu rodu Hohenlohe, poznawaliśmy dzieje Koszęcina, zespołu i oczywiście nieco przedwojennych właścicieli. Obiad w pałacu smakował równie dobrze jak cały program warsztatowy.

Mogę iść śmiało w nowy rok szkolny… co ja piszę! Już mi się historia miesza z teraźniejszością. To z powodu przewietrzenia umysłu.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.