blog
nowe wpisy
17-Luty-2020 (19.19), autor: Jan Drechsler

#25933. Kot

​Światowy Dzień Kota jest z całą pewnością miłą okazją do pogłaskania z jeszcze większą czułością swojej pupilki albo ulubieńca. Taka pieszczota na pewno nie wyszłaby na dobre temu, kto przejechać chciałby naszej Maszy po czarnym grzbiecie. Należy do kotów nieufnych i neurotycznych. Cóż, poprzedni właściciele, a konkretnie ich dzieci przyczyniły się do zachwiania psychiki zwierzaka.

W kocim zauroczeniu powinien być jakiś rozsądek. Znam takich ludzi, którzy na wszelakich spotkaniach towarzyskich zaczynają opowiadać o swoim kocie i paplać tak potrafią bez przerwy. Zachowują się jakby mieli drugiego kota - w głowie.

Koty zazwyczaj utożsamiane są z dobrym wpływem na człowieka. Nie zawsze. Jeden ze studentów mojego roku zrezygnował ze studiów, bo okazało się, że jest uczulony na kocią sierść. Ja też jestem uczulony na ludzi wspomnianych wyżej, czyli mających kota w głowie. W tym idiomie żal mi niezmiernie właśnie kotów, bo nie rozumiem dlaczego są utożsamiane z ogłupieniem.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.