blog
nowe wpisy
13-Styczeń-2020 (18.56), autor: Jan Drechsler

#25423. Krótka rozmowa

​Taka miała być w założeniu rozmowa z moją siostrą, trzecią w kolejności urodzeń, a która mieszka w Hamburgu. Pytała o naciągaczy internetowych, jacy próbują wyłudzić od niej pieniądze na cele charytatywne. Przynajmniej tak się przedstawiają, ale ich prośby są szyte zbyt grubymi nićmi.

Dowiedziałem się, że sposoby na wnuczka także są dosyć powszechne w Niemczech. Ostatnio bardziej intratne i dające więcej zysków są wyłudzenia przez policjantów… Nie, nie policjantów niemieckich, ale osobników przebranych za policjantów. Siostra bardzo się dziwiła, że starsze osoby, zwłaszcza babcie, zbyt są łatwowierne i naiwnie wpuszczają oszustów do mieszkań.

W naszych realiach jest podobnie, także emeryci są narażeni na przyjazny atak “życzliwego”. Konkluzja moja po krótkiej (podobno taka miała być!) rozmowie jest ta, że jeśli kiedykolwiek usłyszę, że bandyckie lub złodziejskie zachowanie jest rodem z Polski, to nie ręczę za siebie! Stanę w szranki i wtedy dopiero będzie krótka rozmowa.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.