blog
nowe wpisy
04-Wrzesień-2019 (20.28), autor: Jan Drechsler

#23465. Krupnioki

​Trochę jest w GWARKU z tego tygodnia na temat krupnioków, które ponoć uwielbiał Jerzy Ziętek. Tak sobie pomyślałem, że kolejny już raz ten specjał zepchnięty zostanie w tło tarnogórskiego święta.

Kto pamięta te GWARKI, podczas których w mieście ustawiane były stoiska ówczesnych firm parających się produkcją wędlin? W którejś klasie liceum, a były to czasy, kiedy chodziliśmy do szkoły w soboty, pod Staszicem stanęła kuchnia polowa właśnie w ten dzień. Moja klasa kończyła lekcje bardzo późno, wszystkim chciało się jeść, a zza okna dolatywały wonie, które wzmagały apetyt.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.