blog
nowe wpisy
15-Marzec-2019 (21.49), autor: Jan Drechsler

#20995. Kurier

​Padła propozycja, żeby udać się do kina. Mieliśmy obejrzeć “Narodziny gwiazdy”, ale nie odpowiadała mi pora seansów. Po krótkiej namowie zdecydowałem się na wchodzący dzisiaj na ekrany film Władysława Pasikowskiego “Kurier”.

Szczerze mówiąc mam po dziurki w nosie filmów wojennych, zwłaszcza, że ostatnio twórcy pragną zafałszować historię w dosyć perfidny sposób. Nie żałuję czasu spędzonego w kinie, fakty z przeszłości podsycone niezłą nutą sensacji i wpleciony wątek miłosny. Wszystko to sprawiło, że wciągnęła mnie fabuła i zmieniłem zdanie o tego typu filmach.

Głównym bohaterem jest Jan Nowak Jeziorański, tak sobie tę legendarną postać wyobrażałem. Nie powinno zaszokować krętactwo polityków angielskich, bo lata późniejsze pokazały w jaki sposób Polska została przehandlowana za fałszywą walutę. Dla ludzi o nowoczesnym (pożal się Boże) spojrzeniu na II wojnę światową może zadziwić, że Polacy byli mordowani przez Niemców, co ostatnio wyraźnie kwestionują pewne opcje.

Film polecam, warto obejrzeć.

„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.